SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta.
Här
kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.
Jag Godkänner
F 12
Hem
Seniorer och Junior
Damlaget
DamJuniorer / F-17
Herrlaget
HerrJuniorer
U17
Dream Team (Parasport)
U15 - U16
Ungdomslag
F 09
F 10
F 11
F 12
F 13
F 14
F 15
F 16
F 17:1
F 17:2
F 18
F 19
P 10:1
P 10:2
P 11:1
P 11:2
P 12:1
P 12:2
P 12:3
P 13:1
P 13:2
P 13:3
P 13:4
P 14:1
P 14:2
P 14:3
P 15:1
P 15:2
P 15:3
P 15:4
P 15:5
P 16:1
P 16:2
P 16:3
P 16:4
P 17:1
P 17:2
P 17:3
P 17:4
P 18:1
P 18:2
P 18:3
P 18:4
P 19:1
P 19:2
P 19:3
P 19:4
Gå-Fotboll
Arrangemang
Stuvsta IF Fotbollsskola
Stuvsta Indoor Cup
Stuvsta Outdoor Cup
Stuvsta Höstcup
Höstlovscamp
Påsklovscamp
Spelarutbildningsplan & FSLL
Spelet som utgångspunkt
3 MOT 3: FOTBOLL FÖR BARN 6-7 ÅR
5 MOT 5: FOTBOLL FÖR BARN 8-9 ÅR
7 MOT 7: FOTBOLL FÖR BARN 10-12 ÅR
9 MOT 9: FOTBOLL FÖR UNGDOMAR 13-14 ÅR
11 MOT 11: FOTBOLL FÖR UNGDOMAR 15-19 ÅR
Fotbollsnivåer - Gamla spelarutbildningsplanen
Spela, Lek och Lär
Trygg Förening
Barnens spelregler
Belastningsregister
Trygg idrottsplats - Trygg Huddinge
Hälsa
Kontakt/Stöd/Olyckor
Krishanteringsplan Stuvsta IF
Logga in
Logga in som
Ledare/Administratör
Logga in som
Medlem/Målsman
Hem
Seniorer och Junior
Damlaget
DamJuniorer / F-17
Herrlaget
HerrJuniorer
U17
Dream Team (Parasport)
U15 - U16
Ungdomslag
F 09
F 10
F 11
F 12
F 13
F 14
F 15
F 16
F 17:1
F 17:2
F 18
F 19
P 10:1
P 10:2
P 11:1
P 11:2
P 12:1
P 12:2
P 12:3
P 13:1
P 13:2
P 13:3
P 13:4
P 14:1
P 14:2
P 14:3
P 15:1
P 15:2
P 15:3
P 15:4
P 15:5
P 16:1
P 16:2
P 16:3
P 16:4
P 17:1
P 17:2
P 17:3
P 17:4
P 18:1
P 18:2
P 18:3
P 18:4
P 19:1
P 19:2
P 19:3
P 19:4
Gå-Fotboll
Arrangemang
Stuvsta IF Fotbollsskola
Stuvsta Indoor Cup
Stuvsta Outdoor Cup
Stuvsta Höstcup
Höstlovscamp
Påsklovscamp
Spelarutbildningsplan & FSLL
Spelet som utgångspunkt
3 MOT 3: FOTBOLL FÖR BARN 6-7 ÅR
5 MOT 5: FOTBOLL FÖR BARN 8-9 ÅR
7 MOT 7: FOTBOLL FÖR BARN 10-12 ÅR
9 MOT 9: FOTBOLL FÖR UNGDOMAR 13-14 ÅR
11 MOT 11: FOTBOLL FÖR UNGDOMAR 15-19 ÅR
Fotbollsnivåer - Gamla spelarutbildningsplanen
Spela, Lek och Lär
Trygg Förening
Barnens spelregler
Belastningsregister
Trygg idrottsplats - Trygg Huddinge
Hälsa
Kontakt/Stöd/Olyckor
Krishanteringsplan Stuvsta IF
Hem
Nyheter
Kalender
Truppen
Gästbok
Bildgalleri
Dokument
Kontakt
Matcher
Hem
Nyheter
Kalender
Truppen
Gästbok
Bildgalleri
Dokument
Kontakt
Matcher
Matcher
Visa alla matcher
2024: F2012- 2
2024: F2012- 3
2024: F2012- 3
2024: F2012- 4
2023: F2012- 3
2023: F2012-11
2023: F2012-15
2022: F2012- 9
2022: F2012-10
2022: F2012-11
2021: F2012-17
2021: F2012-18
2021: F2012-19
2020: F2012-11
2020: F2012-12
2020: F2012-13
JANUARI 2024
27
16:00
lör
16:00
Fleminghallen A
Stuvsta Idrottsförening
- BKBK
-
27
17:00
lör
17:00
Fleminghallen A
Stuvsta Idrottsförening
- Hammarby
-
FEBRUARI 2024
03
12:30
lör
12:30
Fleminghallen A
Stuvsta Idrottsförening
- Essinge
-
03
13:30
lör
13:30
Fleminghallen A
Stuvsta Idrottsförening
- AIK
-
10
11:00
lör
11:00
Fleminghallen A
Stuvsta Idrottsförening
- Hammarby
-
10
12:00
lör
12:00
Fleminghallen A
Stuvsta Idrottsförening
- Värmdö
-
MARS 2024
03
11:00
sön
11:00
Strömvallen
Bele Barkarby FF -
Stuvsta Idrottsförening F 12
-
10
12:20
sön
12:20
Huvudstafältet
Vasalunds Stockholm IF -
Stuvsta Idrottsförening F 12
-
16
13:15
lör
13:15
Skarpängens IP
Erikslunds KF -
Stuvsta Idrottsförening F 12
-
16
15:30
lör
15:30
Kärrtorps IP
Hammarby IF FF -
Stuvsta Idrottsförening F 12
-
23
14:45
lör
14:45
Älvsjö IP plan 5
Älvsjö AIK FF -
Stuvsta Idrottsförening F 12
-
24
12:00
sön
12:00
Nälsta BP
Spånga -
Stuvsta Idrottsförening F 12
-
24
12:30
sön
12:30
Ösmo IP
Ösmo -
Stuvsta Idrottsförening F 12
-
APRIL 2024
06
11:30
lör
11:30
Segeltorp IP 7 manna
Segeltorps IF -
Stuvsta Idrottsförening F 12
-
07
10:00
sön
10:00
Bolindervallen
Kallhälls FF -
Stuvsta Idrottsförening F 12
-
20
08:30
lör
08:30
Stuvsta IP 11
Stuvsta IF 3
- Älvsjö AIK FF Vit
-
20
09:45
lör
09:45
Stuvsta IP 11
Stuvsta IF 4
- Huddinge IF L
-
20
10:15
lör
10:15
Enskede IP 4
Enskede IK 3 -
Stuvsta IF 1
-
20
12:45
lör
12:45
Källbrinksskolans IP 1
Huddinge IF M -
Stuvsta IF 2
-
27
09:45
lör
09:45
Stuvsta IP 11
Stuvsta IF 1
- Årsta FF 1
-
27
11:00
lör
11:00
Stuvsta IP 11
Stuvsta IF 2
- IF Brommapojkarna 2012-14
-
28
10:15
sön
10:15
Brantbrinks IP 21
Tullinge Triangel Pojkar FK Vit -
Stuvsta IF 3
-
MAJ 2024
04
09:00
lör
09:00
Stuvsta IP 11
Stuvsta IF 3
- Segeltorps Idrottsförening Fotboll Vit
-
04
09:45
lör
09:45
Hagsätra IP 11
Rågsveds IF 23 -
Stuvsta IF 2
-
04
10:15
lör
10:15
Berga IP 11
Rönninge Salem Fotboll Gul -
Stuvsta IF 1
-
04
11:30
lör
11:30
Stureby Skola BP 11
Stureby SK 2 -
Stuvsta IF 4
-
18
09:00
lör
09:00
Stuvsta IP 11
Stuvsta IF 1
- Boo FF F12:4
-
18
10:15
lör
10:15
Stuvsta IP 11
Stuvsta IF 2
- Karlbergs BK 32
-
18
11:45
lör
11:45
Stora Mossens IP 2
IF Brommapojkarna 2012-8 -
Stuvsta IF 3
-
25
lör
00:00
Stureby Skola BP 11
Stureby SK 1 -
Stuvsta IF 2
-
25
08:30
lör
08:30
Stuvsta IP 11
Stuvsta IF 4
- Högdalens AIS 1
-
25
09:45
lör
09:45
Stuvsta IP 11
Stuvsta IF 3
- Sickla IF Vit
-
26
12:00
sön
12:00
Vallentuna IP 31
Vallentuna BK 1 -
Stuvsta IF 1
-
JUNI 2024
01
09:00
lör
09:00
Stuvsta IP 11
Stuvsta IF 1
- Sollentuna FK Tegel 3
-
01
10:15
lör
10:15
Stuvsta IP 11
Stuvsta IF 2
- Segeltorps Idrottsförening Fotboll Blå
-
01
11:00
lör
11:00
Strandskolan 11
Tyresö Strand FC 1 -
Stuvsta IF 3
-
08
09:00
lör
09:00
Stuvsta IP 11
Stuvsta IF 3
- Skarpnäck FF
-
09
19:00
sön
19:00
Trollbäckens IP 3
Hanvikens SK Röd -
Stuvsta IF 2
-
AUGUSTI 2024
24
09:00
lör
09:00
Stuvsta IP 11
Stuvsta IF 1
- Värmdö IF Blå
-
24
09:45
lör
09:45
Nytorps Mosse IP 11
Skogås-Trångsunds FF Blå -
Stuvsta IF 3
-
24
10:15
lör
10:15
Stuvsta IP 11
Stuvsta IF 2
- Älvsjö AIK FF Blå
-
25
13:00
sön
13:00
Farsta IP 12
FoC Farsta FF Blå -
Stuvsta IF 4
-
30
18:45
fre
18:45
Älta IP 11
Älta IF gul -
Stuvsta IF 2
-
31
09:45
lör
09:45
Stuvsta IP 11
Stuvsta IF 4
- Saltsjöbadens IF Vit
-
31
10:00
lör
10:00
Segeltorps IP 2
Segeltorps Idrottsförening Fotboll Röd -
Stuvsta IF 1
-
31
11:00
lör
11:00
Stuvsta IP 11
Stuvsta IF 3
- Enskede IK 2
-
SEPTEMBER 2024
07
09:00
lör
09:00
Stuvsta IP 11
Stuvsta IF 1
- Ursvik IK Blå
-
07
10:15
lör
10:15
Stuvsta IP 11
Stuvsta IF 2
- Djurgårdens IF FF 3
-
08
09:30
sön
09:30
Västberga IP 11
IFK Aspudden-Tellus 1 -
Stuvsta IF 3
-
13
18:45
fre
18:45
Stuvsta IP 11
Stuvsta IF 3
- Norsborg FC Grön
-
14
10:15
lör
10:15
Ursviks IP 12
Ursvik IK Gul -
Stuvsta IF 2
-
14
11:45
lör
11:45
Ängby IP 2
IF Brommapojkarna 2012-12 -
Stuvsta IF 1
-
15
10:15
sön
10:15
Brantbrinks IP 21
Tullinge Triangel Pojkar FK Grön -
Stuvsta IF 4
-
21
09:00
lör
09:00
Stuvsta IP 11
Stuvsta IF 2
- Saltsjöbadens IF Blå
-
21
09:45
lör
09:45
Hagsätra IP 11
Rågsveds IF 23 -
Stuvsta IF 3
-
21
10:15
lör
10:15
Stuvsta IP 11
Stuvsta IF 1
- Hammarby IF FF 5 vit
-
28
09:00
lör
09:00
Stuvsta IP 11
Stuvsta IF 3
- Hammarby IF FF 6 vit
-
29
10:00
sön
10:00
Sandåkra BP 12
Sköndals IK FK 2 -
Stuvsta IF 1
-
29
11:30
sön
11:30
Kärrtorps IP 21
Bagarmossen Kärrtorp BK Grön -
Stuvsta IF 2
-
Sponsorer