SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta. Här kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.
Välkommen till Stuvsta IF!
För att bli ny medlem, klicka här.
 
Stuvsta Idrottsförening är idag en av Huddinge kommuns största idrottsföreningar med fler än 1400 medlemmar inklusive ca 240 ledare. Den är också en av södra Stockholms äldsta föreningar.
 
Med våra fina värderingar är vi en förening att vara stolt över. Vi verkar för att skapa de bästa förutsättningarna att utveckla så många fotbollsspelare som möjligt så länge och så bra som möjligt.
 
Stuvsta IF:s värdeord är: GLÄDJE, KVALITET & KLUBBKÄNSLA
 
Årsmötet framflyttat till 9/5
2022-04-21 11:51

Årsmötet den 25/4 är framflyttad till Måndag 9/5 kl.18.00 i Kungsklippeskolans matsal. Anledningen till framskjutet årsmöte är p.g.a. att de handlingar som ska distribueras inför årsmötet till våra medlemmar ej har hunnit bli färdiga. Styrelsen beklagar detta och hoppas att våra medlemmar även kan delta på det nya datumet. Väl mött Styrelsen Stuvsta IF.

Se Sverige spela landskamp
2022-04-12 11:49
 

 

 

Föreningsbiljetter Sverige-Norge

 

 

 

Nu kan ni som förening köpa biljetter till Sverige-Norge 5 juni!

Från idag kan fotbollsföreningar köpa föreningsbiljetter till det nordiska derbyt 5 juni då herrlandslaget tar emot Norge på Friends Arena. 

Som vanligt köper föreningar biljetter till rabatterat pris via länk som ni får tillgång genom att maila biljett@svenskfotboll.se.

Hur köper vi biljett?

  • Maila biljett@svenskfotboll.se
  • Ni kommer därefter få en kod och länk där ni genomför ert köp på anvisade sektioner.
  • Biljettpris: från 100 kr (minst 10 biljetter, max 25 i samma köp)
Letar ni domare ?
2022-04-11 14:58

Här kommer ett register på några domare om ni saknar domare till någon match.

 

Domarregister vid akut behov
11 mot 11    
Josef Ibrahim 0707-757 179 Josefibrahim13@gmail.com
Zacharias Jerari 0766-331 120 jerari77@hotmail.com 
Emil Trbovic 0730-612 203 emil04@live.se
Carl Eriksson-Larsson 0706-870 414 kennerth.eriksson@gmail.com
Gustav Gregeby 0761-076 654 h.gregeby@yahoo.com 
Harald Barck-Holst 0763-193 169 harald@barck-holst.net 
Kim Khazzaka 0704-809 510 Kim.khazzaka@hotmail.com
     
9 mot 9    
Yasmine Jerari 0709-993 458 yasminejerari@outlook.com
Fredrik Westlund 0709-175 143 fredrik.aj.westlund@gmail.com
Adam Ringh 0793-337 549 stefan_ringh@yahoo.se
Vilgot Alfredsson 0702-392 207 villeriko@gmail.com
Elias Gohde 0708-262 170 elias.gohde@gmail.com 
Johan Östlund 0760-311 181 hem.till.johan@gmail.com
     
7 mot 7    
Bosse Henrikson 0707-424 529 bosse.henrikson@stuvstaif.se
Karl Staaf 0763-937 789 karl.staaf@telia.com
Lucas Axèn 0765-370 203 lucas07.axen@gmail.com
Nora Une 0738-952 245 noraoleaune@gmail.com
Emil Widerberg 0767-868 666 emil.huddinge@gmail.com
Teresa Giocoli 0769-242 127 tgiocoli@gmail.com
Emil Kassmo 0793-415 280 e.kassmo@gmail.com
Noah Winsents 0703-645 663 noahwinsents@icloud.com
Vincent Viorek Eklund 0725-153 209 vimpa03@gmail.com 
Gabriel Björling 0708-882 416 Gabrielbjorling2007@outlook.com
     
5 mot 5    
Ines Öhlin 0729-004 334 inesohlin08@gmail.com
Emilia Malmström 0730-986 141 emiliaanna.malmstrom@gmail.com
Tyra Forsström 076-293 04 09 tyra.forsstrom@gmail.com
Diane Garemani 076-0454197 diane.garemani.student.huddinge@engelska.se
Matteo Giovannone 076-000 10 99 giovannonematteo@gmail.com
Elin Jacobsson 070-820 87 08 magnus.jacobsson74@outloook.com
Sofie Lundblad 070-2193363 Sofie.s.lundblad@gmail.com
Alva Uhrström 070-712 58 77 alvauhrstromlagberg@gmail.com 
Gilbert Alvfeldt 073-526 8928 gilbert.alvfeldt@gmail.com
Arvin Alidoost 070-497 12 35 arvin.alidoost98@gmail.com
Mimmie Olsson 076 113 83 00 m.novalie22@gmail.com
Gabriel Endre 079-3045086 gso.endre@gmail.com
Lucas Fremin 070-996 70 71 Lucasfreminbisset@gmail.com
Sara Skott 073-988 33 61 s.skott@ownit.nu
Elsa Gruvfält 0703-652199 Elsa.gruvfalt@gmail.com 
Elias Holst 073-022 08 71 Elias.holst@edu.huddinge.se
Bella Björling 070-888 2417 Bjorlingbella@outlook.com 
Lovisa Warg 070-850 80 00 Wastfjard@hotmail.com
Fanny Leupold 072 977 67 72 fannygoset@gmail.com
Alma Bajramovic 0703-417388 amla.8002@gmail.com 
Elsa Karl 073 719 63 16 Elsa.karl10@gmail.com
Ida Silvast-Broo 0739-805 568 idasb08@gmail.com
Stuvsta IF Årsmöte
2022-02-11 15:01

Kallelse till  Årsmöte måndag 25 april., klockan 18.00,  Plats: Mötesrummet på Stuvsta IP,  övervåningen

 

Motioner ska inkomma till styrelsen senast 4 veckor innan årsmötet.  Påminner om att sista dag for inkommande av motioner är måndag 28 mars

 

Styrelsens ekonomiska redovisning & årsberättelse kommer att finnas på kansliet en vecka innan årsmötet.

 

Föranmäl gärna att du kommer till årsmötet. 

 

Välkommen hälsar styrelsen för Stuvsta IF

Nyheter från vår verksamhet
Damlaget, 15/05 21:13 
Damlaget, 02/05 12:09 
Damlaget, 26/04 16:22 
Damlaget, 22/04 23:45 
Damlaget, 18/04 19:23 
Damlaget, 15/04 11:18 
U18-19, 03/04 10:00 
U18-19, 03/04 10:00 
 
Sponsorer
Följ oss på sociala medier